До міжфракційного об’єднання «Гуманна країна» надійшло звернення від представників зоозахисної організації UAnimals із інформацією щодо потенційно незаконного утримання левиці.

Восени 2021 року мешканець Кривого Рогу завів вдома левеня Еліну, чим порушив вимоги Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», який забороняє утримання великих хижих тварин у квартирах, приватних будинках, на присадибних, дачних чи садових ділянках. Також, незважаючи на законодавчу заборону надавати фотопослуги з дикими тваринами чоловік запрошував усіх охочих містян на платну фотосесію з левеням.

Згодом власник тварини розмістив оголошення про збір коштів на лікування левиці, яка почала втрачати зір. Зоозахисники переконані, що причиною втрати зору могли стати погані умови утримання.

МФО «Гуманна країна» було надіслано колективне депутатське звернення до керівництва Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області та Державної екологічної інспекції Придніпровського округу з вимогою провести перевірку законності утримання громадянина дикої тварини та прийняття рішення щодо притягнення власника до відповідальності.

За наслідками розгляду звернення депутатів МфО «Гуманна країна» було внесено відомості до ЄРДР. Проводиться досудове розслідування.

Фото: rudana.com.ua