Нещодавно у відповідь на звернення від представників зоозахисних організацій UAnimals та «Хвостата Банда» щодо масової загибелі собак у КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини», депутати МФО «Гуманна країна» Юлія Овчинникова, Кіра Рудик, Олександра Устінова, Віталій Безгін, Іванна Климпуш Цинцадзе надіслали колективне депутатське звернення до Головного управління національної поліції в м. Києві. Депутати вимагали у разі наявності ознак вчинення посадовими особами КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» адміністративного правопорушення, прийняти відповідні процесуальні рішення та притягнути винних до адміністративної відповідальності. У разі наявності ознак вчинення винними особами кримінального правопорушення, депутати наполягають на прийнятті відповідного процесуального рішення щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування.

Також депутати МФО “Гуманна країна” надіслали звернення до Голови Київської міської державної адміністрації з вимогою відсторонити від виконання службових обов’язків в.о. директора КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Мазур Наталю Вікторівну та провести службове розслідування щодо факту службової недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки, а саме масову загибель тварин. У разі, якщо факти, які стали підставою для проведення службового розслідування будуть підтверджені, притягнути винних осіб до відповідальності, в тому числі дисциплінарної.

За наслідками розгляду звернення депутатів МФО «Гуманна країна» було внесено відомості до ЄРДР. Проводиться досудове розслідування. Київським міським головою видано розпорядження «Про проведення службового розслідування» та утворено комісію з проведення службового розслідування.