З початку червня 2022 р. депутати МФО «Гуманна країна» отримали численні звернення від зоозахисних організацій щодо зруйнованих тваринницьких ферм на території Харківської області та масової загибелі поголів’я корів, внаслідок обстрілів, а також у зв’язку з нестачею їжі та води.

Наприклад, у с. Кутузівка Харківської області, з початку бойових дій були розбомблені тваринні комплекси й корови були залишені напризволяще. Періодично тварини підриваються на снарядах і в муках помирають. Зараз там залишилось п’ятдесят корів. Територія села досі замінована, військові готові допомогти врятувати тварин, але без згоди територіальних органів поліції не можуть цього зробити, аргументуючи це тим, що корови — це майно, на яке накладено арешт на час розслідування по факту мародерства, при цьому належного утримання не забезпечено.

Аналогічна ситуація на інших зруйнованих фермах Харківщини. Як зазначає у своїй заяві голова БО БФ UAnimals, внаслідок ворожих обстрілів с. Шестакове Вовчанського району Харківської області було зруйновано будівлі ферми ТОВ «Агромол», які там знаходились. Керівництво та працівники ТОВ «Агромол» були змушені евакуюватися та залишили усіх тварин напризволяще. Ферма зазнала серйозних руйнувань. Волонтери намагалися налагодити постачання корму, але машини з вантажем потрапляли під обстріли. Заради безпеки людей постачання припинили. Дуже багато корів загинули. Зараз на території ферми знаходиться приблизно 300 корів, які залишились без води та їжі й виживають, завдяки тому, що місцеві мешканці, ризикуючи власним життя, іноді доставляли їм корм.

Для порятунку вцілілих тварин БО БФ «UAnimals» пропонує свою допомогу в евакуації тварин у більш безпечні місця, ГС «Українське об’єднання захисників тварин» готові допомогти з пошуком місця тимчасового утримання тварин з с. Кутузівка.

Депутати МФО «Гуманна країна» звернулися до Міністерства оборони України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Харківської обласної військової адміністрації та Головного управління національної поліції в Харківській області з проханням у межах їхніх повноважень сприяти волонтерам ГС «Українське об’єднання захисників тварин» та БО БФ «UAnimals» в евакуації цих тварин.