До міжфракційного об’єднання «Гуманна країна» надійшло звернення від представників зоозахисних організацій UAnimals та «Хвостата Банда» щодо масової загибелі собак у КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини». Зі звернень нам стало відомо, що після 24 лютого 2022 р., коли розпочалось повномасштабне вторгнення російських військ на територію України, в.о. директора КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Мазур Наталя Вікторівна та керівництво притулку залишили понад 480 собак у зачинених клітках без їжі та води.

1 квітня 2022 р., після деокупації регіону, першими до притулку потрапили волонтери, які виявили, що працівників притулку там не було. В цей день волонтери евакуювали з притулку 27 собак, які були у найтяжчому стані. Вперше Наталя Вікторівна Мазур прибула до притулку 3 квітня 2022 р. Тим часом волонтери вивезли з притулку понад 120 собак. Внаслідок воєнних дій притулок не зазнав ушкоджень, однак більшість тварин загинули від голоду та зневоднення, оскільки були зачинені в клітках і залишені без догляду, без належної кількості води та їжі.На думку зоозахисників, до моменту окупації Бородянки військами рф, евакуація могла бути успішно реалізована, якби не категорична позиція Мазур Н.В., яка безапеляційно відмовилась від будь-якої співпраці, мотивуючи це відсутністю потреби в евакуації тварин. Окрім того, попри численні повідомлення про потенційну загрозу війни, жодних підготовчих дій для порятунку тварин керівництвом притулку не було проведено.

 

 

Депутати МФО «Гуманна країна» Юлія Овчинникова, Кіра Рудик, Олександра Устінова, Віталій Безгін, Іванна Климпуш Цинцадзе надіслали колективне депутатське звернення до Головного управління національної поліції в м. Києві з вимогою у разі наявності ознак вчинення посадовими особами КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» адміністративного правопорушення, прийняти відповідні процесуальні рішення та притягнути винних до адміністративної відповідальності, а у разі наявності ознак вчинення винними особами кримінального правопорушення, прийняти відповідні процесуальні рішення щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування. Та до Голови Київської міської державної адміністрації з вимогою відсторонити від виконання службових обов’язків в.о. директора КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Мазур Наталю Вікторівну, провести службове розслідування щодо факту службової недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки, а саме масову загибель тварин. У разі, якщо факти, які стали підставою для проведення службового розслідування будуть підтверджені, притягнути винних осіб до відповідальності, в тому числі дисциплінарної.