Члени МФО «Гуманна країна» підготували звернення: Голові Національної Поліції України Клименко І.В., Голові Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Магалецькій В.В. та т.в.о. Голови Херсонської обласної державної адміністрації Козиру С.В. з приводу раптової загибелі 46-ти особин вимираючого виду сірого журавля на території заповідної зони Біосферного заповідника «Асканія-Нова».

На місце загибелі журавлів адміністрацією заповідника були викликані представник Чаплинської міжрайонної Держпродспоживслужби та вестлужби заповідника, якими було проведено візуальний огляд, анатомічний розтин, взяті зразки для аналізу на епідемічні захворювання, а також отруєння. Зразки були відправлені працівниками ветмедицини до Херсонської регіональної лабораторії ветведицини та в Одеську ветлабораторію. У наступні дні масовий падіж сірого журавля продовжувався.

Службою державної охорони заповідника було виявлено два поля, на яких було розсипано зерно із механічного засобу для розкидання добрив: одне за 6 км від місця загибелі птахів, де обробка була здійснена частково – біля с. Питомник ОТГ Асканія-Нова, а інше – біля с. Ясна Поляна нині Генічеського району (кол. Новотроїцького р-ну) Херсонської області. 8 січня 2021 року, на полі біля с. Питомник був затриманий трактор з причіпним засобом, з якого розкидалося зерно, оброблене невідомою речовиною. Оскільки двоє працівників, що займалися механічним розкиданням зерна не надавали ніяких документів, довелося викликати наряд поліції.

Працівниками заповідника були відібрані зразки зерна із бункера та розсипаного на полі і передані до Чаплинської лабораторії Держпродспоживслужби для передачі до обласної лабораторії.

Керуючись Законом України «Про статус народного депутата України», просимо:

Надати інформацію чи було відкрито кримінальне впровадження по факту даного інциденту та чи проводиться наразі досудове розслідування? Надати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У разі відсутності відомостей в ЄРДР по даному факту, відкрити кримінальне провадження за ст.ст. 239, 299, 356 Кримінального кодексу України, внести відомості до ЄРДР та надати нам витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Надати інформацію про результати лабораторного дослідження вказаних вище проб.

Надати інформацію про дії Херсонської ОДА щодо розслідування вказаного інциденту та дії, направлені на попередження аналогічних інцидентів?

Повідомити яким чином ми, як народні депутати України, можемо сприяти Вашій роботі з цього питання.