«Восьмий рік війни та четвертий місяць повномасштабної російської агресії на території України забирає життя людей, позбавляє їх дому та наносить шкоду всьому живому.

Наразі Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, а також громадські активісти та організації проводять фіксацію екологічних злочинів російської федерації.» – каже співголова МФО «Гуманна країна» Юлія Овчинникова

«У Державній екологічній інспекції України було створено оперативний штаб для фіксації інформації та формування єдиного реєстру збитків, заподіяних довкіллю внаслідок вторгнення рф на територію України.

За інформацією Міндовкілля з початку повномасштабного вторгнення РФ зафіксовано вже понад 230 злочинів проти довкілля в Україні. До них зокрема відносяться:
⚠️ Забруднення довкілля в результаті масштабних пожеж на нафтосховищах, хімзаводах та інших об’єктах критичної інфраструктури, які виникають у результаті ракетних обстрілів;
⚠️ Пошкодження ядерних об’єктів та потенційна загроза радіаційної та ядерної небезпеки;
⚠️ Мінування та забруднення водних шляхів та об’єктів;
⚠️ Безпосереднє пошкодження і знищення флори та фауни в результаті активних бойових дій, мінування і пожеж на заповідних та особливо охоронюваних територіях;
⚠️ Порушення сезону тиші та проходження маршрутів міграційних птахів через зони бойових дій, які ставлять під загрозу та призводять до зменшення популяцій тварин.

Наразі неможливо повністю оцінити шкоду, яку нанесено довкіллю через окупацію частини території, мінування та активні бойові дії. Поки ми можемо лише фіксувати злочини агресора. Окупанти мають відповісти за скоєні злочини проти людей та проти довкілля.»