До міжфракційного об’єднання депутатів «Гуманна країна» надійшло колективне звернення мешканці с. Старуня Івано-Франківської області з проханням вирішити ситуацію щодо незаконного утримання лева мешканцем їхнього села.

Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» забороняє утримання великих хижих тварин у квартирах, приватних будинках, на присадибних, дачних чи садових ділянках.

Депутати МФО «Гуманна країна» Юлія Овчинникова, Кіра Рудик, Ольга Руденко, Олександр Санченко, Ольга Стефанишина, Олена Криворучкіна надіслали звернення до керівництва Головного управління Національної поліції у Івано-Франківській області та Державної екологічної інспекції Карпатського регіону з вимогою провести перевірку законності утримання громадянином дикої тварини, у тому числі, умов утримання, наявності у вказаного громадянина дозвільних документів на утримання дикої тварини та прийняти рішення щодо притягнення власника до відповідальності.

Злагоджена взаємодія свідомих громадян, зоозахисників, Держекоінспекції та поліції допоможе врятувати лева і уникнути ризиків для життя людей і тварини.