Українську депутатку та співголову створеного за ініціативи UAnimals міжфракційного об’єднання «Гуманна країна» Юлію Овчинникову обрали до складу Комітету експертів Ради Європи із захисту довкілля через кримінальне право.

Експерти Ради Європи із захисту довкілля розробляють механізми притягнення до суворої відповідальності тих, хто чинить злочини проти навколишнього середовища. Так вони дбають про дотримання прав людей на безпечне довкілля. Отже, ефективна робота цієї структури з урахуванням українських воєнних реалій додасть важелів для покарання росії за те, що вона зазіхає на наше право жити в безпеці.

Разом з іншими членами комітету Юлія Овчинникова розроблятиме нову Конвенцію про захист довкілля за допомогою кримінального права. Цей документ закладе підвалини загальноєвропейського екологічного кримінального права.

«На другому засіданні Комітету експертів Ради Європи із захисту довкілля через кримінальне право було презентовано драфт вказаної Конвенції, який, зокрема, містить норми щодо екоциду. Нова Конвенція Ради Європи враховуватиме виклики, що постали перед людством», — розповіла Юлія.

Кожна людина має право на чисте та безпечне довкілля. Борімося за нього разом!