Закликаємо відхилити законопроєкт 9516!

Сьогодні Комітет з питань екологічної політики та природокористування планує розгляд Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективного управління лісами на основі ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва, адаптованого до кліматичних змін, збереження біорізноманіття в лісах від 20.07.2023 № 9516.

Проект Закону категорично не був підтриманий громадськістю, про що свідчать численні заяви провідних природоохоронних організацій України. Закон потребує суттєвих доопрацювань та не відповідає євроінтеграційним вимогам. 

У ході дискусії в рамках робочої групи учасники зійшлись на згоді щодо виключення понад 70% норм початкового тексту, а в решту внести істотні зміни Це свідчить про його суттєві недоліки і тому, для виконання рішення РНБО, членам робочої групи було запропоновано напрацювати та зареєструвати новий законопроект, який міститиме збалансовані узгоджені між екологами та лісівниками норми. Однак, не всі члени робочої групи підтримали запропоноване рішення.

Занепокоєння вказаний законопроект викликав і у Представництва ЄС, які у своєму листі висловили стурбованість та підтримку екологічного громадянського суспільства щодо законопроекту 9516 як такого, що може послабити природоохоронну складову в лісовпорядкуванні та лісогосподарській діяльності.