За таке рішення проголосували 250 народних депутатів України.

У зв’язку зі здійсненням російською федерацією актів збройної агресії, грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів особливої актуальності набуває встановлення контролю та обмеження використання піротехнічних виробів.

Звукові та світлові ефекти від використання піротехнічних виробів, через їх подібність до звуків вибухів, наносять шкоду психологічному здоров’ю населення у воєнний час, особливо враховуючи частоту повітряних тривог на території країни та ймовірність ракетних обстрілів міст. Відповідно до ст.3 Конституції України – людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Ми повинні зважати на те, щоб не завдавати додаткової шкоди психічному здоров’ю людей, особливо у такий складний час.

Використання піротехнічних виробів несе небезпеку не лише для людей, але й для тварин. Стрес, панічна атака, зупинка серця і загибель – так можуть відреагувати тварини на звуки піротехнічних виробів.

Дякуємо колегам за підтримку!
Дякуємо колегам із АЗОУ за допомогу в розробці законопроекту.

Міжфракційне об’єднання «Гуманна країна» продовжує роботу, тривають обговорення та дискусії для підготовки законопроекту до другого читання.